Wakacje w siodle

Każdy człowiek powinien mieć pasje. Nieważne czy to będzie zbieranie znaczków, skoki ze spadochronem, wakacje w siodle czy zdjęcia koni. Ważne żeby poznawać siebie i rozwijać to, co się kocha.
Skąd dzieci mają wiedzieć czego chcą?
Dzieci są doskonałymi obserwatorami. Widzą i czują w jakich sytuacjach my czujemy się dobrze i co sprawia przyjemność nie tylko nam ale też im. Naśladują nas i po części przejmują nasze pasje.
Ogromną radością jest dzielenie wspólnych chwil ze swoją pociechą.

Ja mam to szczęście.
Moja córka od maleńkiego zbierała figurki zwierząt. Konie wprost ubóstwia. Gdy miała trzy latka pierwszy raz zapragnęła przejechać się konno. Reszta była kwestią czasu i możliwości. Dzięki niej i ja wsiadłam w siodło, spełniając swoje głęboko zakopane marzenia. Teraz, na ile to możliwe rozwijamy swoje umiejętności. Młodym adeptom jazdy konnej polecam doskonałą wakacyjną przygodę z koniem np.Warsztaty w Siodle. Takie wspaniałe zajęcia prowadzi Gospodarstwo Agroturystyczne Leśne Zacisze.

Tam dzieci pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i doświadczonych wolontariuszek uczą się podstaw jeździectwa. Poznają sprzęt jeździecki, którego jest bez liku. Rozpoznają maści i odmiany koni. Uczą się szacunku, pokory i wytrwałości w dążeniu do celu. Opiekują się i pracują z tym dużym zwierzakiem. Rozwijają równowagę, ćwiczą dosiad, a bardziej zaawansowani doskonalą zdobyte umiejętności. Czas między jazdami zajmują zajęcia plastyczne, rytmiczne i cała lista gier ruchowych.

Konie to potężne i bardzo delikatne zwierzęta, a dzieci budują przy nich swoją pewność siebie.
Początki w siodle są trudne. Utrzymać równowagę, wypracować odpowiednią koordynację ruchów. Obudzić z zimowego snu mięśnie o istnieniu których nigdy człowiek nie wiedział i to wszystko ponad 150 centymetrów nad ziemią! Na potężnym zwierzaku, który się rusza!
Bądźmy więc dumni ze swoich pociech, że wybrali konie zamiast siedzenia przed komputerem.

Ze swojej strony dziękuję za opiekę, moc wrażeń i ogrom szczęścia jakie otrzymują dzieci.
Na pamiątkę – kilka slajdów 🙂