Woda dla czworonoga

Lato to piękny czas. Wakacje, plaża, ciepły wiatr, z nieba leje się żar a termometrom brakuje skali. Pamiętajmy że woda dla czworonoga jest tak samo ważna jak dla nas – ludzi.

Grube futro dodatkowo generujące ogromne ilości ciepła, a także wyższa od ludzkiej temperatura ciała (38,5 stopni Celsjusza u psa i 39 stopni Celsjusza u kota), zdecydowanie nie pomagają. Takie warunki atmosferyczne trudne są dla czworonogów.

Dlatego:
Pod żadnym pozorem, nawet na chwilę nie zostawiaj czworonoga w aucie.
Zadbajmy o to, aby pies miał ZAWSZE miskę chłodnej, czystej wody.
Jeśli Twój pies przebywa większość czasu poza domem to upewnij się, że ma zapewniony głęboki cień w którym mógłby odpocząć. Cień powinien znajdować się na wolnym powietrzu, najlepiej pod drzewem. Buda nie da psu schronienia gdyż za bardzo się nagrzewa.
Wypełnij basen dla dzieci wodą i umieść go pod drzewem w cieniu, aby twój pies mógł się w nim ochłodzić.
Asfalt, beton czy nawet piasek bardzo się nagrzewają na słońcu i mogą poparzyć poduszeczki na łapkach psa. Staraj się chodzić na spacery ze swoim pupilem wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

IMG_2720-2

IMG_2712-2

IMG_2705-3

IMG_2626-2

Schronisko OTOZ Animals Iława zorganizowało akcję… Inspektorzy przeszli się po naszym mieście…. i ….
Od kilku lat, coraz więcej firm (i to z różnych branż) decyduje się w tym czasie pomóc czworonogom. Pozwalają wejść z psem do pomieszczenia lub chociaż wystawiają miskę z wodą. Niestety w centrum miasta niewiele jest miejsc, gdzie można napoić psa.
Na tarasach w restauracjach psiakom klientów podawana jest woda na życzenie właściciela. Niektóre stacje benzynowe też maja wystawione miski dla czworonożnych podróżników.

Wychodząc na przeciw wszystkim chętnym, którzy są w stanie zorganizować stanowisko z miską czystej, chłodnej wody w swoim miejscu pracy, Schronisko OTOZ Animals Iława przygotowało plakat informujący, że tu można napoić psa.
Zapraszamy do kontaktu. Plakat możemy podesłać do własnoręcznego wydrukowania, lub zapraszamy po jego odbiór w naszym Schronisku.

IMG_2619-2

IMG_2613-2

IMG_2596-2

IMG_2593-2

IMG_2589-2

IMG_2584-2

Na zdjęciach Bubu.
Serce rośnie, gdy wiemy, że pies jest członkiem rodziny. Biega zadowolony po ogrodzie, bawi się z dziećmi i kąpie się w wodnym oczku.
Adoptując – tarujesz życie.