Fotoksiążka – prezent idealny

Pod koniec sierpnia zgłosiłam się do firmy Saal Digital Polska jako ochotnik do przetestowania jednego z ich produktów. Wybrałam fotoksiążkę, bo uważam, że może być idealnym prezentem na wiele okazji.

Jako fotograf wiem, ile znaczy odbitka. Fotografia to cenna pamiątka. Łapie emocje chwili i zatrzymuje na lata. Nie ważne czy są to pamiątkowe odbitki z sesji ślubnej, narzeczeńskiej, rodzinnej czy zdjęcia koni. Połączenie wielu zdjęć i stworzenie z nich książki to świetna sprawa.
Wykorzystałam więc okazję do stworzenia swojej autorskiej książki z fotografiami które, cenię sobie najbardziej.

Wrażenia?
Żeby wykonać projekt książki wystarczy pobrać ze strony firmy #saaldigitalpolska specjalny program i zainstalować na komputerze. Kolejnym krokiem jest wybór wielkości książki, rodzaju okładki oraz ilości stron, które w każdej chwili można dodać lub usunąć. Następnie układamy zdjęcia i teksty tak, jak nam podpowiada kreatywność. Koniecznie z połączeniem on-line zatwierdzamy projekt, a program samoczynnie wgrywa go na firmowy serwer.

Teraz pozostaje to co najtrudniejsze – czekanie.
Mimo licznych maili informujących o postępie wykonywanych prac nad zamówieniem, te 3-4 dni czekania na przesyłkę są bardzo długie.

W końcu jest.
Dostawa pocztą kurierską. Doskonale zapakowana i zabezpieczona przesyłka dotarła.
Fotoksiążka prezentuje się naprawdę świetne.
Ja zdecydowałam się na książkę w twardej, watowanej okładce o wymianach 28 x 28 cm z błyszczącymi wewnętrznymi stronami których jest 30.

Grzbiet sztywny. Strony otwierają się na płask pozwalając tym samym podziwiać zdjęcia w całej okazałości.

Odwzorowanie kolorów, ostrość i zastosowany papier są doskonałe.
Jedyne na co trzeba zwracać większą uwagę, to jakość plików przeznaczonych na zdjęcia rozkładówek.
Faktem jest, że program podpowiada czy jakość zdjęcia jest bardzo dobra, dobra czy niska. Jednak te największe dwustronicowe powiększenia mimo dobrej jakości plików są lekko mydlane. Te jednostronicowe z podobnym opisem pliku są bez zarzutów.

Jest to doskonały produkt końcowy mojej pracy, którym mogę pochwalić się klientom i zaproponować nie tylko odbitki. Jest taką “wisienką na torcie” każdej sesji. Zdjęcia i emocje zamknięte w przepięknej książce.

Produkt godny polecenia.