Zaczarowana dorożka

“Jaki jest koń każdy widzi”. Jednak do czego służy i jak bardzo jest wszechstronny koń zimnokrwisty, to już wymienić trudniej.
W kilku odsłonach przedstawię to, co działo się w Kętrzynie 23-24 lipca 2016r na Ogólnopolskim Czempionacie Koni Zimnokrwistych.
Większości ludzi koń zimnokrwisty kojarzy się z potężnym ociężałym zwierzęciem, taki typowy “słoń w składzie porcelany”. Jednak wbrew pozorom są one zwinne, szybkie i wiele potrafią, a przy tym są wyjątkowo spokojne.
Stado Ogierów w Kętrzynie organizuje takie pokazy co roku i warto tam zaglądać, bo widowisko zapiera dech w piersiach. Konnych atrakcji jest wiele, a zebrana publiczność może czynnie uczestniczyć w wybranych punktach programu np. zatrzymanie chodzącego ogiera czy wyścigi na kucykach. Śmiechu i emocji moc.

Ale zacznijmy od początku.
Wybiła godzina 10.00 i na arenę wjechały wozy, powozy, bryczki, dorożki, zaprzęgi… wszystko aby pokazać jak wiele może DUŻY koń. W kolejnych odsłonach na arenie pojawiały się piękne amazonki podróżujące wierzchem. Udowodniły publiczności, że Ardeny potrafią pędzić jak wicher. Dzięki wróżkom i czarodziejkom przenieśliśmy się w świat baśni gdzie głównymi bohaterami były Zaczarowane konie.
A komu baśnie nie wystarczyły mógł cofnąć się w czasie i zobaczyć wyścigi prawdziwych cesarskich rydwanów.
Dla zwolenników czasów obecnych też przygotowano wyścigi tyle, że zaprzęgów i sulek.
Każdy więc na pewno znalazł coś dla siebie i opuścił stadninę zadowolony.