Wśród nocnej ciszy

Dzisiaj Iławskie Schronisko wyglądało inaczej… bajkowo, magicznie. Piękna choinka, światełka, lampiony i ogrzewany biały namiot. Zabrakło tylko śniegu. Jednak w śród nocnej ciszy i tak słychać było wiele psich i kocich głosów.

Święta to magiczny czas i taka też była wigilia w Iławskim Schronisku. Wielu dostojnych gości, świece, opłatek, pyszne przekąski i nadzieja na lepszy czas dla tych cudownych zwierząt, które znajdują tu wszystko prócz swojego domu.

20161215ep8203-2
20161215ep8223

Wiele działań OTOZ Animals można zobaczyć odwiedzając schronisko. Nowa izolatka, duże boksy, nowe podesty i budy dla psów oraz oddana kilka dni temu do użytku kociarnia z podgrzewaną podłogą.
Koty mają tam teraz jak w niebie.
20161215ep8230-2
20161215ep8232
Od 01.01.2015 do 13.12.2016 swój nowy dom znalazło 385 psów i 239 kotów.
Dużo prawda…?
To wskazuje, że jest dużo ludzi kochających zwierzaki, gotowych przyjąć do swojego domu nowego członka rodziny…
Niestety, to też wskazuje jak dużo zwierząt trafia na ulicę, jest wyrzucanych z domów bo już są niepotrzebne…
To że ludzie przychodzą do schroniska po zwierzaki, że tak dużo zwierząt znajduje swoich nowych opiekunów jest też zasługą ludzi. Pracowników lokalnych władz, mediów i pracowników schroniska, wspaniałych ludzi z wyobraźnią i empatią.

Pięciu pracowników codziennie dba o swoich podopiecznych. Daje im oprócz posiłków wiele uczucia, co widać po zadowolonych minach psiaków czy kotów na moich zdjęciach. Ciężko jest rozdać miłość ponad setce psów i dwóm tuzinom kotów. Każdy zwierzak potrzebuje głaskania, drapania za uchem, spacerów i jedzenia. Dlatego tak nieoceniona jest pomoc wolontariuszy, którzy przychodzą do schroniska i wyjdą z psem na spacer czy chwilę dłużej zajmą się mruczącym kotem. Niby niewiele – a jednak dużo.Na początku grudnia była zorganizowana akcja Motomikołaje – Paka dla zwierzaka. Skrzynia wciąż stoi w Galerii Jeziorak i wciąż jest napełniana. Pięknie dziękujemy w imieniu zwierząt.
Mówi się, że w wigilię zwierzęta mówią ludzkim głosem. Mam nadzieje, że to co usłyszymy od nich w te święta, będzie miłe dla naszych uszu.
Życzę spokojnych świąt….

20161215ep8305-2

zapraszam także na relacje z akcji “Paka dla Zwierzaka” oraz “Adopsiaki”. 🙂